Ładowanie

Laury dla Gdyńskiej Trójki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

W piątek 12 marca 2021 odbył się finał VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, której organizatorem jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
(https://owm.edu.pl/organizator/).

Celem Olimpiady jest: -popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, -promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej, -doskonalenie umiejętności samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych na podstawie posiadanych informacji.

 Laureaci Olimpiady mają zagwarantowane przyjęcie na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego m.in. na takich uczelniach jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski….

Spośród kilkuset zawodników biorących udział w zawodach okręgowych tegorocznej edycji Olimpiad (II etap) do finału ogólnopolskiego (III etap) zakwalifikowano łącznie 160 najlepszych znawców mediów (po 10 olimpijczyków z każdego z 16 okręgów).

Zawody finałowe zostały przeprowadzone zdalnie, a realizowało je Laboratorium Badań Telewizyjnych i Filmowych Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
(
https://youtu.be/n2YMe0_Jf3I).

 Do finału Olimpiady z okręgu gdańskiego zakwalifikowano 10 uczniów, w tym aż 6 z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Należy podkreślić, że próg punktowy pozwalający na awans do finału był w naszym województwie najwyższy w kraju.

W finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach reprezentacja Gdyńskiej Trójki spisała się znakomicie. Każdy z całej szóstki reprezentantów III LO w Gdyni uzyskał tytuł laureata, a troje z nich awansowało do ścisłego finału, w którym wystąpiło tylko 12 najlepszych z najlepszych w Polsce olimpijskich medioznawców.

             Laureatkami lub laureatami zostali:

 LAURA DOBEK – awans do ścisłego finału, II m-ce w Polsce,

 RADOSŁAW WAGA – awans do ścisłego finału, III m-ce w Polsce,

 EMILIA WOJDYLAK – awans do ścisłego finału,

 WIKTORIA CELEBAN,

  TULLIA GROSSI,

  MATEUSZ RYTLEWSKI.

Wszyscy ww są uczniami klas humanistycznych lub matematyczno-polonistycznych w III LO w Gdyni, a do Olimpiady przygotowywała ich prof. Joanna Piechowiak.

GRATULUJEMY !!!

Wiesław Kosakowski –  dyrektor III LO w Gdyni

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content